Ever

18 sierpnia 2011 at 12:12 (Bez kategorii)

 

    Kiedy wydawać by się mogło, że pomysły na paranormalne romanse już się wyczerpały, pojawia się jakaś nowa persona, która wprowadza nową ideę. Oczywiście, powieści tego typu zawsze będą zachowywały ten sam schemat, jednakże w pewien sposób można je urozmaicić. Udało się to Alyson Noël, która w 2009 roku wydała pierwszą powieść z cyklu „Nieśmirtelni” o polskim tytule „Ever”. Tym samym nadała nowy wyraz powieścią o nieśmiertelnej miłości, udowadniając tym samym, że aby miłość była wieczna, niekoniecznie musi narodzić się pomiędzy śmiertelniczką a wampirem.
    Akcja powieści Alyson Noël kręci się wokół nastolatki imieniem Ever. Dziewczyna niedawno straciła całą rodzinę w wypadku samochodowym, sama cudem uchodząc z życiem. Po tym tragicznym wydarzeniu Ever ma pewien dar- widzi ludzkie aury, czyta myśli osób znajdujących się obok niej, no i widzi swoją zmarłą siostrę, która odwiedza ją każdego dnia od swojej śmierci. Natłok ludzkich myśli i kolorystyki ich aur sprawia, że Ever ukrywa się przed światem pod bluzą z kapturem, okularami przeciwsłonecznymi i słuchawkami iPoda. Wszystko ulega zmianie, kiedy pewnego dnia dostrzega przystojnego Damena, który najwyraźniej jest zainteresowany dziewczyną. Ever odczuwa ulgę nie widząc aury chłopaka, a także nie słysząc jego myśli, nie zdając sobie sprawy z tego, że skrywa on ponurą tajemnicę.
    Historie miłosne, w których główne role ogrywają wampiry i śmiertelniczki przeszły do lamusa. Teraz najwyższe listy bestsellerów należą do nieśmiertelnych czarowników, którzy od wieków włóczą po świecie. W powieści „Ever” poznajemy prawdziwą magię, prawdziwie nieśmiertelnej miłości. Miłości, która trwa od kilku wcieleń. Miłości, która jest niebezpieczna, ale jednocześnie dająca bezpieczeństwo i uczucie spokoju. Jednakże wbrew pozorom powieść ta to nie tylko opowieść o miłości silniejszej od śmierci, ale także i o śmierci, która wkracza w życie każdego człowieka. Dziewczyna traci całą swoją rodzinę w wypadku, obarcza się winą za tą tragedię. Nie chce dać odejść swojej kochanej siostrzyczce, która praktycznie co dzień odwiedza ją z zaświatów. Dlatego też zdecydowana część akcji powieści rozgrywa się w głowie Ever. Dziewczyna nie tylko nie może się pogodzić ze śmiercią swoich najbliższych, ale także uważa, że cały wypadek był jej winą. Ponadto od czasu wypadku czuje się przytłoczona przez napływ emocji, które odzwierciedlane są przez różnokolorowe aury ludzi, a także przez ich myśli. Gdyby tego było mało jest terroryzowana przez uczennicę ze swojej grupy, która widzi w niej rywalkę o serce Damena. Na domiar złego najlepsza przyjaciółka zaczyna się od niej odwracać, kiedy w jej życiu pojawia się tajemnicza i przepiękna Drina. Z tych też powodów jest to idealna podróż po umyśle młodej dziewczyny po przejściach, która w końcu odnajduje ukojenie swojego bólu, a także poznaje prawdę o sobie. Dziewczyny, która zaczyna sobie radzić ze swoimi problemami oraz godzi się z tragedią rodzinną. Nie mniej, jest ciekawie- emocjonująco, gdy Ever obwinia się o wypadek, romantycznie, kiedy Damen w niezwykły sposób pokazuje jej swoje uczucia, oraz przerażająco, gdy na jaw wychodzi prawda dotycząca Damena. Innymi słowy- jest magicznie i niesamowicie!
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: